7. september 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Saku aleviku veevärgi rajab Skanska

Homme allkirjastavad AS Skanska EMV ja AS Saku Maja Saku aleviku vee- ja kanalisatsioonitorustike, sademeveetorustike ning kaugküttetorustike ehitustöövõtuleping kogusummas 6,99 miljonit eurot.

Tegemist on Saku veemajandusprojekti kolmanda ehk viimase etapiga. Ehituslepingu maksumuseks ilma käibemaksuta on ligi 6,99 miljonit eurot, millest ligi 5,72 miljonit kulub vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamisele, ligi 0,23 miljonit sadeveetorustike rajamisele ning ligi 1,04 miljonit kaugküttetorustike rajamisele. Lepinguga hõlmatud tööde käigus tuleb välja ehitada ligi 14,6 km veetorustikke koos liitumispunktidega, ligi 13,3 km kanalisatsioonitorustikke koos liitumispunktidega, ligi 4,3 km sademeveetorustikke ning ligi 5,5 km kaugküttetorustikke.

Ehitustööd algavad septembris ning peavad olema lõppenud 2012. aasta hilissügiseks. Pärast seda on 100% projekti piirkonna elanikel võimalus liituda ühisveevärgi– ja kanalisatsioonivõrguga ning saada endale nõuetele vastav joogivesi.

Vee- ja kanalisatsioonitorustike rajamist kaasrahastavad Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning Saku vald. Koos vee- ja kanalisatsioonitorustikega rajatakse samaaegselt kõigis kolmes piirkonnas kokku ligi 14,2 km sadeveetorustikke. Sademeveetorustike rajamist rahastab täies ulatuses Saku vald. Kaugküttetorustike rajamist kaasrahastatakse nn rohelise investeerimisskeemi raames läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning omaosaluse tasub AS Saku Maja. Kõigi tööde tellijaks ja projektide elluviijaks on AS Saku Maja.

AS Saku Maja on Saku vallale kuuluv ettevõte, mis osutab Saku valla territooriumil kommunaalteenuseid. Lisaks vee tootmisele ja müügile ning heitvee- ja kanalisatsiooniteenuste osutamine Saku vallas tegeleb ettevõte soojusenergia ja –müügiga Sakus ja Kurtnas, elektrienergia müük ja võrguteenuste osutamine Sakus ning kinnisvara haldus- ja hooldusteenuste osutamine ning kinnisvara haldamisega kogu Saku valla territooriumil. Ettevõttes töötab 60 inimest ning käive oli 2010. aastal ligikaudu 2,97 miljonit eurot (46,5 miljonit krooni).

Skanska EMV AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Alates 2000. aastast Skanska kontserni kuulunud Skanska EMV on üks Eesti suurimatest ehitusfirmadest. Firmas töötab 280 inimest ja selle käive oli 2010. aastal ligikaudu 36,82 miljonit eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785