2. september 2011

Mäetaguse vald hakkab eramuomanikku toetama

Kui praegu saavad Mäetaguse eramuomanikud küsida toetust katuse vahetuseks, fassaadi värvimiseks ja kanalisatsioonisüsteemide rajamiseks, siis edaspidi plaanib vald toetada kõiki töid, mis parandavad elamistingimusi, vahendab Põhjarannik.

Mäetaguse vallavanem Aivar Surva selgitas, et muudatusega soovitakse luua ühesugused võimalused nii kortermajade kui eramute elanikele: kui ühistud saavad taotleda toetust kõikvõimalikeks renoveerimistöödeks, siis eramajade puhul piirdub 30-50 protsendi ulatuses toetatavate tööde nimekiri praegu katusevahetuse, fassaadi värvimise ja kanalisatsioonisüsteemi rajamisega.

Määruse eelnõu, mis läbis augustkuisel volikogu istungil esimese lugemise, nimetab toetatavate tegevustena veel uue hoone projekteerimis- ja ehitustööd, olemasolevate hoonete remontimise ja rekonstrueerimise projekteerimis- ja ehitustööd, vee- ja kanalisatsiooni korrastamistööd, mis tähendab, et toetust saab küsida ka näiteks küttekollete ja elektrisüsteemide uuendamiseks.

Toetust antakse kuni 30 protsenti tegevuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 700 eurot aastas ühe majapidamise kohta. Erandiks on kanalisatsioonitööd, mida toetatakse kuni 50 protsendi ulatuses, kuid mitte rohkem kui 3200 eurot.

Vallavanem lootis, et volikogu võtab määruse vastu teisel lugemisel septembris, sest lähiajal algab järgmise aasta eelarve tegemine.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688