1. september 2011

Tallinnas algas maamaksust vabastamise avalduste vastuvõtt

Alates 1. septembrist on kõigil Tallinna koduomanikel võimalik esitada avaldus maamaksust vabastamiseks. Avalduse esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012.

„Internetivõimalusi kasutama harjunud taotlejate jaoks on kiireim ja lihtsaim viis esitada eeltäidetud avaldus riigiportaali eesti.ee kaudu,“ soovitas abilinnapea Eha Võrk. „Riigiportaali sisenemiseks on vaja end ID-kaardi abil või internetipanga kaudu sisse logida.“

Avalduse saab esitada ka elukohajärgsesse linnaosavalitsusse, linnakantselei teenindussaali või Tallinna Linnavaraametisse. Avalduse vormistamiseks ja registreerimiseks tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Allkirjastatud paberkandjal avalduse võib ka saata postiga elukohajärgsesse linnaosavalitsusse või Tallinna Linnavaraametisse.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus.

Kodualuse maa maamaksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.

Maamaksuvabastust on võimalik taotleda ka kõigil korteriomanikel. Seoses maamaksu määra muutumisega tuleb avaldus esitada ka neil, kelle 2011. aasta arvestuslik maamaks jäi alla 5 euro ning kes seetõttu maamaksuteadet ei saanud.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688