10. august 2011

Tartu toetab Kilgi jaama 64 000 euroga

Tartu linnavalitsus otsustas eilsel istungil anda OÜle Elikante 64 000 eurot toetust, et toetada raudteejaama hoones oleva tunneli ja vajalike kaldteede väljaehitamist.

Linnapea Urmas Kruuse selgitas, et hetkel on rongireisijate igapäevane liiklemine oluliselt takistatud, kuna juurdepääs AS EVR Infra poolt hallatavatele perroonidele on võimalik vaid läbi OÜle Elikante kuuluva ja väga halvas seisus tunneli. „Lahenduseks on uue tunneli ehitus väljapääsuga hoone paremale küljele ning kaldtee ehitus, et tagada juurdepääs tunnelile. Et leida probleemile kiire lahedus, siis on ka linn nõus reservfondist ehitust 64 000 euroga toetama,” sõnas Kruuse.

Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase ütles samas, et suuremat osa tunnelist omab hoopis EVR ning remontimata on mõned meetrid Elikantele kuuluvat tunnelit ja vaksalipoolne sissekäik. "Just see osa kuulub Elikantele ja korrastatakse Tartu linna abiga, mitte ei ehitata uut tunnelit," ütles Glase. Eesti Raudteele kuuluv tunneliosa remonditi tänavu kevadeks.

Toetus eraldatakse OÜle Elikante kahes 32 000 euroses osas ning ehitustööde lõpptähtajaks on käesoleva aasta 31. detsember. OÜ Elikante hindab ise uue lahenduse maksumuseks kokku ca 192 tuhat eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688