Kui aasta tagasi kasutati suhteliselt laialt “europohmelli” mõistet, siis tänaseks on selge, et seda pole, kirjutatakse Domus Kinnisvara ajaveebis.
Tallinnas kasvas 2010 II poolaastal korteritehingute hulk võrreldes aasta varasema perioodiga 9,6%. Samas 2011 I poolaastal on tehingute arv aasta varasemaga võrreldes langenud 6,8%. Keskmised m2 hinnad kasvasid 2010 II poolaastal Tallinnas aasta varasemaga võrreldes 13,9% ning 2011 I poolaastal 12,0%.
Osa 2010 II poolaasta tõusust ja 2011 I poolaasta langusest tuleb kindlasti kirjutada euro kasutuselevõtu arvele, samas mingi osa on seotud kindlasti Eesti ja maailma majanduse muutustega laiemalt. Suuremad euro-võnked jäid ära, sest nende klientide käitumist, kes pidasid vajalikuks kindlasti oma ost veel krooni ajal ära teha, tasakaalustasid kliendid, kes ootasid langust euro kasutuslevõtu algusperioodil ning lükkasid tehingu 2011 algusesse.
Seotud lood
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.