22. juuni 2011

Soome ehitaja alltöövõtjatele sadu tuhandeid võlgu

Kuressaare ultramoodsa reoveepuhasti valmimise hilinemist on põhjendatud nii raske talve kui ka lisaehitustöödega, ent peaprobleemiks on peatöövõtja majandusraskused - Soome firma Preseco Oy võlad alltöövõtjatele ulatuvad sadadesse tuhandetesse eurodesse, vahendab Saarte Hääl.

Reoveepuhasti tellija, AS Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Ain Saaremäel märkis, et teadaolevalt on Kuressaare puhasti peatöövõtjal tekkinud 2010. aastal majandusraskused, mis avaldusidki ehitustööde aja pikenemises detsembrist 2010 kuni aprillini 2011.

Preseco Oy juht Veikko Kantero ütles, et peamine põhjus oli siiski külm talv. Kantero ei eitanud ka majandusraskusi, kuid neid ta väga oluliseks teguriks siiski ei pidanud ja kinnitas, et olukord on kontrolli all.

Samas on Saarte Häälel andmeid, et Soome firma siinsetele alltöövõtjatele ja partneritele kõvasti võlgu. Probleemid olevat firmal tekkinud seoses ühe suurprojekti ebaõnnestumisega Euroopas.

Siinse projekti peamine probleem pidi olema just ehituse see osa, millest sõltub biogaasi tootmise käivitamine. Saaremäel ütles, et hetkel oodatakse Preseco esindajat kohapeale automaatikat seadistama, siis kontrollitakse kõik vajalikud sõlmed veel kord üle ja alles siis käivitatakse tootmisprotsess.

Reoveepuhasti ehitusprojekti kogumaksumus ilma käibemaksuta oli ligi 72 miljonit krooni. Uus reoveepuhasti peaks pidulikult käivitatama 29. juunil.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688