17. juuni 2011

Tallinn kaasab koolide ja lasteaedade remondiks erapartnerid 

Linnavolikogu otsustas Tallinna kahe kooli ja kahe lasteaia põhjalikuks renoveerimiseks ja haldamiseks kaasata taaskord erapartnereid.

Tähtajaline ja tasuline hoonestusõigus seatakse 20 aastaks Kuristiku gümnaasiumi (Kärberi t 9) ja Läänemere gümnaasiumi (Vormsi t 3) ning 15 aastaks Vikerkaare lasteaia (Õismäe tee 110) ja Kolde lasteaia (Timuti t 24) kinnisasjadele. Projekteerimis- ja rekonstrueerimistööd tehakse seal selle aasta oktoobrist kuni detsembrini 2012. Hoonestaja on kohustatud kinnistutel asuvate koolihoonete ja rajatiste renoveerimise lõpetama 15. augustiks 2012 ja lasteaedade puhul 15. detsembriks 2012.

Tegemist on avaliku ja erasektori koostööga ehk erapartnerluse projektiga (Public Private Partnership, PPP). Hoonestusõiguse lõppemisel lähevad ehitised kinnistu olulise osana üle kinnistuomanikule või võõrandatakse hoonestajale.

Kogu lepinguperioodi vältel peavad koolid ja lasteaiad olema sihtotstarbeliseks kasutamiseks sobivas seisundis. Linn ei sea eraldi piiranguid või nõudmisi finantseerimise struktuurile ja tingimustele. Partneril on õigus kaasata projekti finantseerijad talle sobivatel tingimustel.

Linn hakkab erapartnerile maksma lepingus fikseeritud üüri, mille muutumine on seotud tarbijahinnaindeksi ja hoonestusõiguse tasu muutusega. Üürisumma kujunemise reguleerib detailselt üürileping.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688