• 10.06.11, 14:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kunksmoor pidi ebaseadusliku putka lammutama

Peetri külas Tartu maantee ääres burgeritega kaubelnud Kunksmoor OÜ pidi hoone lammutama, kuna tegemist oli ebaseadusliku ehitisega.
Hoone, kus käesoleva aasta veebruarist toitlustust pakuti, kohaldati ehitiseks vagunelamust ja paigaldati põllule kohalikult omavalitsuselt ehitusluba taotlemata, vahendab Rae Sõnumid.
Rae vallavalitsus kohustas Kunksmoor OÜd lammutama Peetri külas, Vägeva tee 1 kinnistul asuva õigusliku aluseta ehitatud parkla ja hoone ning 1. juunil burgeriputka kinnistult likvideeriti.
Vallavalitsus peab taunimisväärseks olukorda, kus ebaseaduslikus ehitises pakutakse avalikkusele toitlustusteenust. Ettevõtja ei taotlenud ehitusluba ka parkla rajamiseks, mida samuti loetakse omavoliliseks tegutsemiseks seadust eirates.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seadusest tulenevalt on kohalikul omavalitsusel kohustus teostada järelevalvet ehitiste seaduslikkuse üle ning õigus teha ettekirjutusi likvideerida ebaseaduslikke rajatisi ja ehitisi, mis sageli ei vasta ka ohutusnõuetele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.09.25, 16:14
Kaabli kvaliteet ei ole silmaga nähtav, aga tagajärjed võivad olla valusad
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele