10. mai 2011

EAS rahastab Polli kompetentsikeskuse rajamist enam kui 3 miljoni euroga

EAS otsustas rahastada 3,14 miljoni euroga teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskuse rajamist Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskusesse.

Projekti käigus renoveeritakse EMÜ Polli aiandusuuringute keskuse peahoone ning sisustatakse uus keskkond, kus ettevõtjatele luuakse võimalus tootearendusideede katsetamiseks. Esimene samm kompetentsikeskuse suunas tehti juba paar aastat tagasi, kui Pollis avati tootearenduskeskus.

Loodava kompetentsikeskuse eesmärk on taimsetest materjalidest kõrge lisaväärtusega toidu ja toiduks mitte kasutatavate tervisetoodete arendus.

Hetkel on loodaval kompetentsikeskusel 13 lepingupartnerit ettevõtete ja teadusasutuste näol, konsultatsioone edasiseks koostööks on peetud veel kümnekonna ettevõttega. Tänu EAS-i toetusele saab kompetentsikeskus ettevõtjatele tõhusaks koostööpartneriks juba kolme aasta pärast.

Regionaalministri valitsemisalas välja töötatud kompetentsikeskuste meetme projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688