11. aprill 2011

Hooldatud aed tõstab kinnisvara väärtust 16%

Husqvarna ülemaailmsest aiandusuuringust selgub, et korrastatud aed lisab kinnisvara hinnale keskmiselt 16 protsenti ning iga aiahooldusesse investeeritud kroon, dollar või euro toob koduomanikele keskmiselt 3,1 korda rohkem  tagasi.

Kõige enam  hindasid oma investeeringut aiahooldusesse jaapanlased, kes ootavad müügi korral  ühe investeeritud ühiku kohta 5,1 korda suuremat müügihinda, järgnevad prantslased 5-kordse ja Suurbritannia aiapidajad 4,1-kordse ootusega. Kõige väiksem  aiakujunduse mõju kinnisvarale on vastanute hinnangul Venemaal, kus oodatakse 1,8 kordset mõju.

Küsitlusele vastanud kinnisvaramaakleritest 70% märkisid, et hooldamata aed alandab kinnisvara müügihinda  5-15%, 17 protsenti maakleritest hindas mõju veelgi suuremaks.

Kõige olulisemateks kinnisvara hinda mõjutavateks aiaelementideks peeti  hästi hooldatud muru, sellele järgnes korrastatud naabruskond, sillutatud aiateede ja dekoratiivsete puude-põõsaste olemasolu.

Hoolimata aiahoolduse mõjust nägi vaid üks kahest küsitlusele vastanust aiale kulutatud aega, hoolt ja raha  kui investeeringut. 32% arvas hoopis, et aia eest hoolitsemine on asjatu ajaraiskamine.

„Loodetavasti panevad toodud numbrid neid oma hoiakuid ümber vaatama ,” kommenteeris uuringut Husqvarna Eesti OÜ tegevjuht Jaanus Vahesalu.

Uuringus osales üle 5000 inimese üheksast riigist.

 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688