25. märts 2011

Haldaja kevadised hooldustööd

Kevadel oleks mõistlik üle vaadata hoonete kõik konstruktsioonid ning selgitada välja võimalikud temperatuuri kõikumisest tekkinud kahjustused, soovitab Brem Kinnisvarahoolduse vanemhaldur Mall Stamm.

„Kõige olulisem on katuste ülevaatus. Et vältida läbijookse, tuleks katused puhastada lumest ja sügise ning talve jooksul kogunenud prahist. Samuti tuleks puhastada katuserennid ja äravoolutorud,“ ütles Stamm.

Tema sõnul järgneb jää- ja jääpurikate probleemile mitmete hoonete fassaadide juures krohvi pudenemise oht. Fassaadidel tekivad talve jooksul seoses temperatuuri suure kõikumisega krohvikahjustused, sellepärast peaks fassaadid üle vaatama ja lahtise krohvi eemaldama.

Lume sulamisest tingitud uputuse vältimiseks tuleks kontrollida drenaažipumpade korrasolekut.

Hoonetes, kus on ventilatsioonisüsteemid, tuleks need reguleerida suvisele režiimile, vahetada õhufiltrid ja teha korraline hooldus.

Kütteperioodi lõpul tuleb suvisele režiimile seadistada ka küttesüsteem, puhastada filtrid ja samuti läbi viia korraline hooldus.

"Samuti oleks mõistlik üle vaadata ja õlitada kõik uksed, eriti välisuksed, mis võivad olla lume ja jää tõttu kahjustatud,“ rääkis Stamm.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688