Maa keskmine ruutmeetri pakkumishind on Eestis aastaga langenud ligi 12 protsenti – 20,9 eurolt 18,32 eurole, selgus kinnisvaraportaali City24.ee statistikakeskkonnast Spot.
Kõrgeimat hinda maatükkide eest küsitakse traditsiooniliselt Harju-, Tartu- ja Pärnumaal, odavaimad maalapid ootavad ostjaid Hiiu-, Saare- ja Läänemaal.
Maa ruutmeetri keskmine pakkumishind oli 17. veebruari seisuga maakonniti järgmine:
maakond / hind eurodes
Artikkel jätkub pärast reklaami
Harjumaa 32,79
Tartumaa 16,26Pärnumaa 13,53Ida-Virumaa 11,56Viljandimaa 8,49Lääne-Virumaa 8,16Järvamaa 6,17Raplamaa 6,05Võrumaa 6,02Jõgevamaa 5,99Valgamaa 5,23Läänemaa 3,33Hiiumaa 2,40Saaremaa 2,19Põlvamaa 1,85
Seotud lood
Uued teadmised saad TalTechi magistriõppest
Ehitussektor on viimastel aastatel läbi teinud kiire arengu, kus projektide tehniline keerukus ja ootused lõpptulemusele on märgatavalt kasvanud. Energiatõhusus, hoonete elukaarepõhine planeerimine ja kaasaegsed digilahendused on muutunud baasnõueteks, mis tähendab, et turul on terav vajadus spetsialistide järele, kes suudavad siduda insenertehnilised teadmised majandusliku loogikaga.