• 06.02.11, 09:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uus raieloa andmise kord hakkab Saaremaa kinnisvaraarendajaid pitsitama

Kuressaare linnavalitsus esitas volikogule arutamiseks raieloa andmise täiendatud eelnõu, mille kohaselt hakatakse senisest karmimalt jälgima mahavõetud puude asendusistutamist.
“Asendusistutuse määramine kujuneb mõningatel juhtudel problemaatiliseks arendajate vastuseisu tõttu, kuid haljastuse rajamine likvideeritud haljastuse asemele peaks olema iseenesestmõistetav ja loomulik osa arendusest,” osutas Kuressaare linna heakorra ja haljastuse spetsialist Katrin Reinhold.
Volikogule saadetud seletuskirjas viitas Reinhold, et senine kord vajab konkretiseerimist ka asendusistutusega määratavate istikute arvu osas ja täiendavate asendusistutuse määramise juhtude osas. Nii võib raieloa väljastamise kõrvaltingimusena nõuda ühe raiutava puu asendamist kahe puu või muu püsihaljastusega, kirjutas Meie Maa.
Seni pole arendajad näidanud erilist innukust mahavõetud puude asemele uusi istutada. Linnavalitsuse käsutuses olev vastav statistika on kurb.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.26, 15:20
Uksed lahti! Haapsalu Uksetehas avas Tartus esindussalongi
Haapsalu Uksetehas avas novembris Tartus aadressil Lõõtsa 5 uue esindussalongi, et olla Lõuna-Eesti klientidele lähemal. Tegemist on ettevõtte teise salongiga ning tegu on tehase arenguloos olulise sammuga– 2026. aastal tähistab Haapsalu Uksetehas juba oma 35. tegevusaastat.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele