India keskkonnaministeerium andis käsu lammutada Mumbais asuv 31-korruseline hoone, milles asuvad korterid on segatud korruptsiooniskandaali.
Algselt pidi hoone tulema kuuekorruseline ning selles pidid endale eluaseme saama langenud sõjaväelaste lesed, vahendab ERR.ee BBC uudist.
Tegelikkuses kerkis Mumbai kesklinna mainekale rannaalale lubatust märksa kõrgem hoone ning selles asuvad korterid müüdi turuhinnast tunduvalt odavamalt poliitikutele ja sõjaväelastele.
Hoonega seotud skandaali tõttu astus tagasi osariigi peaminister Ashok Chavan, kuna selgus, et majas said endale korterid ka mõned tema sugulased, kuid Chavan eitas oma süüd.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Keskkonnaminister Jairam Ramesh ütles, et loodetavasti loob lammutamisotsus rannikukaitseala piirangute rikkumisel pretsedendi. Majaomanikke esindavad advokaadid lubasid lammutamisotsuse edasi kaevata.
Seotud lood
Rohesertifikaat on Eestis kinnisvara arendamisel muutumas järjest olulisemaks ning uute hoonete puhul on LEED või BREEAM sertifikaat juba paljudele arendajatele ja investoritele iseenesestmõistetav eesmärk, kuigi tegemist ei ole seadusest tuleneva nõudega, vaid eestvedajateks on ambitsioonikad ja teadlikud kinnisvaraarendajad.