Riigi Kinnisvara uues eelarves kasumiootus 51% madalam

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis täna heaks RKAS grupi 2011. aasta eelarve, mille kohaselt müügi- ja üüritulu  vastavalt 33,4 ja 14,4 miljonit eurot.

Summad jäävad käesoleva aasta tasemele ja kiiret kasvu RKAS tuleval aastal ei eelda. Tuleva aasta eeldatav puhaskasum on 5,1 miljonit eurot, mis on käesoleva aasta kasumiootusest 51 protsenti madalam.

Investeeringute maht väheneb käesoleva aastaga võrreldes 15%, 30,48 miljoni euroni, samas kasvab osutatavate arendus-ja ehitusteenuste maht eelkõige CO2 investeeringutevoo juhtimise ning korraldamise tõttu. Suurematest investeeringutest valmivad 2011. aastal Koidula raudteepiirijaam, Kallemäe, Vaeküla ja Porkuni koolihooned, Jõhvi politsei ja pääste ühishoone.

Riigi Kinnisvara AS nõukogu esimees Taavi Rõivase sõnul on 2011. aasta eelarve peamiseks märksõnaks mahuka ja ajakriitilise CO2  investeeringute projekti juhtimine.

„See toob kaasa sadu ehitushankeid, mis paneb RKASile väga tõsise vastutuse. Tuleval aastal alustatakse 189 hoone energiasäästlikumaks muutmisega. RKASi  viimaste aastate selgeks prioriteediks on olnud erinevad energiasäästlikkusele suunatud projektid ning seega on neil vajalik kogemus olemas,“ lisas Rõivas.

Jätkuvalt panustatakse tehnoloogilistesse uuendustesse, projekteerimisprotsessis hoonete modelleerimisprojekti BIM (Building Information Modeling) standardina rakendamisse ning vastavate juhismaterjalide täiendamisse.

RKASi 6-liikmelisse nõukokku kuuluvad Taavi Rõivas (nõukogu esimees), Keit Pentus, Tarmo Porgand, Jüri Eerik, Meelis Niinepuu ja Kalev Kukk.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed