Kinnisvaramulli indeks kombib põhja

Seven Real Estate Advisorsi turule toodud kinnisvaramulli indeks, mis võrdleb kinnisvara praegust väärtust buumi tipuga 2007. aastal, kombib põhja ja on eelmise kuu madalaimalt tasemelt tõusnud nüüdseks 51,4 punktile.

“Tegureid, mis kinnisvaramulli indeksi väärtust novembris tõstsid, oli mitu – näiteks tehingud hoonestatud elamu-, äri- ja tootmismaaga toimusid kõrgemal hinnatasemel kui kuu varem,“ kommenteeris indeksi dünaamikat Seven Real Estate Advisorsi partner Urmas Laur.

“Tehingud hoonestamata ärimaadega saab välja tuua kui kinnisvaramulli indeksi ainsa teguri, mis oli negatiivne. Ülejäänud sektorites toimus kinnisvara väärtuses vähemalt minimaalne kasv. Jätkusuutlikku tõusulepöördumist ootame kinnisvaramulli indeksilt 2011. aasta esimeses pooles.“

Kinnisvaramulli indeks tõusis novembris võrreldes oktoobriga 3,1%. Aasta baasil on indeks siiski languses – mullusest tasemest on indeks 4,1% madalamal. Suuremat tõusu on novembris näidanud nii hoonestatud kui ka hoonestamata tootmismaad. Indeksi käekäiku oluliselt mõjutavad korteriomanditehingud püsisid seekord eelmise kuuga suhteliselt samas suurusjärgus.

Kinnisvaramulli indeks on Seven Real Estate Advisorsi arvutatav laiapõhjaline indeks, mis näitab Eesti kinnisvara väärtuse muutust. Indeks arvutatakse iga kuu maa-ameti ja portaali KV.EE andmete põhjal, kus aluseks võetakse andmed nii elamispindade, äripindade kui ka maa kohta. Indeksi väärtus oli 100 punkti tasemel veebruaris 2007, mil kinnisvara väärtus oli kõrgeimal tasemel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed