Eile kuulutati välja rahvusvaheline arhitektuurikonkurss Tartu kunstimuuseumile ja linnaraamatukogule uue ühise hoone kavandamiseks.
Tulevane kunstimuuseumi ja linnaraamatukogu ühismaja peaks kerkima Emajõe äärde ning saama valmis 2015.-2016. aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera.
Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul on tegemist väga suure projektiga, mistõttu võib hoone valmimine võtta ka märksa rohkem aega, kuid tähtis on see, et kultuuriministeeriumiga on jõutud kokkuleppele, kuhu ja millises koostöös ehitama hakatakse.
Nii linnale kuuluva raamatukogu kui riigi hallatava kunstimuuseumi juhid tunnistasid, et ruumikitsikus on neid vaevanud juba aastaid. Ühendmajas lisanduks praegustele hoonetele, kus on umbes 6500 ruutmeetrit pinda, veel 10 000 ruutmeetrit.
Ideekavandeid saab konkursile esitada tuleva aasta 3. maini. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:44
Renoveerimine ei pea olema stressirohke projekt
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele