Pindi: tehingute arv hüppas üles

Pindi Indeks langes novembris 0,3% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 11 381 krooni ruutmeetri kohta. Tehingute arv aga kasvas märkimisväärselt.

Oktoobris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 11 417 kr/m². Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 47,9 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (9 766,4 kr/m²) on Pindi Indeks 16,5 protsendi võrra kõrgemal.

Kui oktoobris tehti antud linnades 836 korteriomandi tehingut, siis novembris tõusis  aktiivsus 968 tehingule. Ehkki märkimisväärset euroeelset buumi turul pole, tõstis tehingute arvu lisaks tavapärasest aktiivsemale sügishooajale ka investorite üha julgem sisenemine turule.

Indeksi suhteliselt väike langus on põhjendatav asjaoluga, et ehkki suuremate linnade kinnisvarahinnad valdavalt kukkusid, suurenes järsult tehingute osakaal keskmisest kallimas Tallinnas.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi seitsmeaastase ajaloo.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed