E-kinnistusraamatust saab vaadata kõiki ehitise andmeid

Novembris valmis e-kinnistusraamatu arendus, mis võimaldab tutvuda kinnistul asuvate ehitiste üldandmetega läbi e-kinnistusraamatu portaali.

„Varasemalt pidid inimesed, kes soovisid leida andmeid kinnistul paiknevate ehitiste kohta, opereerima ehitisregistri ja kinnistusraamatu veebilehe vahel,“ selgitas justiitsministeeriumi õigusloome ja arenduse talituse nõunik Piret Saartee. 

Nüüd on kasutajatel võimalik lisaks kinnistusregistriosa detailandmetele näha ka kinnistul paikneva ehitise üldandmeid ja vajadusel siirduda ehitisregistri veebilehele täpsemate andmete vaatamiseks ning vastupidi.

Ehitisregistrist päritakse andmeid katastritunnuse alusel. „Kui ehitisregistrist otsitavat katastritunnust ei leita, tähendab see tõenäoliselt, et kinnistul kas ei paikne ehitisi või ei ole otsitud ehitist/katastritunnust kantud ehitisregistrisse,“ sõnas Saartee.

E-kinnistusraamatu kaudu on võimalik ehitise asukohajärgsest omavalitsusüksusest küsida lisainfot ehitise või selle andmete puudumise või nende ebatäpsuste kohta.

Sama projekti raames liidestati ehitisregister maakatastriga, mis võimaldab parandada ehitisregistri andmete kvaliteeti. E-kinnistusraamatu arendusprojekt on rahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed