Kurvad ostjad maksavad kinnisvara eest 30% rohkem

Kurbusest puretud ostjad on valmis maksma uue kodu eest 30% turuhinnast rohkem, selgub Domus Kinnisvara ajaveebi sissekandest.

Domus Kinnisvara juhatuse liige Raul Reino lahkas ettevõtte ajaveebis põhjusi, miks müüt, et otse omanikult ostes saab kinnisvara odavamalt, ei pea paika.

Reino tõi seejuures välja kaks olulist aspekti. Esiteks, maakleri vahenduseta kinnisvaramüüjad tekitavad näilise defitsiidi, väites, et nad pole oma vara veel avalikult pakkuma hakanud ja koorivad kinnisvaratehingult kuni 20% tegelikust turuhinnast rohkem. Tehing tundub ostjale kasulik, sest ta ei tea, mis hinnatasemel reaalsed tehingud parasjagu toimuvad. Tehingustatistika näitab samas, et avalikud pakkumishinnad on reaalsetest turuhindadest 20% kõrgemad.

Teiseks on sotsiaalteadlased täheldanud, et kurbus mõjutab inimeste ostukäitumist. Kuna Eestis on paljudel peredel olnud tõsised majandusraskused, on esinenud töötust, peresuhete purunemist ja muid probleeme, on sellesse gruppi kuuluvad inimesed motiveeritud elukeskkonda vahetama.

Teadlased väidavad, et kurvad ostjad on valmis kauba eest maksma kuni 30% kõrgemat hinda kui emotsionaalselt neutraalsed ostjad. Kes kinnisvara müüjatest suudab sellist tüüpi ostja ära tuvastada, võib korraliku võidupreemiaga arvestada, selgitas Reino.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed