Peterburi Ärikvartalis algab üüriruutmeetri hind 80 kroonist 

Peterburi Ärikvartali büroohoones, kus oktoobris läheb ehitusse 5. korrus, algavad rendihinnad 80 kroonist ruutmeetri kohta.

A-klassi Alfa hoone võeti kasutusse tänavu aprillis ning Peterburi Maja OÜ tegevjuhi Erik Plaani sõnul on üürnikega täidetud 1. ja 3. korrus. „Juba sel kuul läheb ehitusse maja viimane, 5. korrus, kus enamus pinnast on üürilepingutega kaetud.

Algselt oli 3 hektari suurusele Peterburi Ärikvartali maa-alale planeeritud 7 ärihoone ehitus. Plaan usub, et kindlasti tuleb juba kerkinud hoonele lisa, ent täpset ajaperspektiivi ei oska ta öelda. Arendusega tegeleb Malenor OÜ, mille omanikuks Kobe Holding OÜ.

Koostöös Arco Vara Kinnisvaraga otsib Peterburi Maja aadressil Peterburi mnt 45 asuvasse hoonesse uusi üürnikke. Pakkumisel on 80-2000 ruutmeetri suurused pinnad, mille ruutmeetrihinda algab 80 kroonist. Kokku on hoones üüripinda 10 000 ruutmeetrit.  

Arco Vara Kinnisvarabüroo AS äripindade osakonna juhataja Tarmo Kalviste sõnul muudavad büroohoone atraktiivseks nn targa maja lahendused. Uues büroohoones avas oma esinduse tehnoloogiaettevõtte Siemens, kelle lahendusi majas kasutataksegi.

Büroohoonesse paigaldatud tehnosüsteemid  juhivad valgustust, kütet, jahutust ja ventilatsiooni maksimaalse energiasäästu saavutamiseks lähtuvalt kellaajast ja inimeste kolaolekust. „Võrreldes tavahoonega saavutatakse 30% kokkuhoid soojusenergias, võit elektrienergia kasutamisel on aga 15%,“ lubab Kalviste.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed