Stora Enso ehitab 156 miljoniga uue tehase

Stora Enso laiendab tahkete biokütuste tootmist ja investeerib uue graanulitootmise tehase ehitusse 10 miljonit eurot, luues sellega juurde ligi viis uut töökohta.

„Selle raha eest tehakse nullist investeering, mis tähendab ehitust ja seadmete ostu,“ ütles Imavere pelletiinvesteeringu projektijuht Siim Liblik Liblik. Tema sõnul toetub investeering nii Stora Enso enda-kui ka laenurahale.

Uus tehas rajatakse Imaverre. „Kontserni jaoks on Imavere üks tähtsamaid saeveskeid. Imaverel on tugev ärikontseptsioon ja tugev baas edasi arenemiseks. Selle investeeringuga suurendame veelgi Imavere saeveski pikaajalist konkurentsivõimet,“ ütles Hannu Kasurinen.

Graanulitehase kavandatud tootmisvõimsus on 100 000 tonni graanuleid aastas. Tehas ei vaja toorainet väljastpoolt, sest hakkab tootmiseks kasutama saeveski ja järelvääristamise tootmisjääke.

Toodang eksporditakse Eestist välja, sest oma turg on liialt väike.  Täna Stora Enso turustab Rootsis, oleme seal üsna edukad. Investeering aitab laiendada turupositsiooni Rootsis ja loob edueelise teistel Skandinaavia turgudel,“ ütles Liblik. Kasurinen lisas, et Imavere väga hea asukohaga, et hakata teenindama ka Lõuna-Soome graanuliturgu.

Graanulitehase ehitus algab käesoleva aasta neljandas kvartalis. Projekt valmib eelduste kohaselt uue aasta neljandas kvartalis.


 

 

 

Osale arutelus

  • Katariina Krjutškova

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed