Peterburi tee äärde plaanitakse tootmis- ja ärilinnakut

Tallinna linnavalitsus kavatseb homsel istungil kehtestada Peterburi tee äärsele alale tootmis- ja ärihoonete rajamist võimaldava detailplaneeringu, mille  koostamise algatamist taotles AS Mainor.

Detailplaneering annab võimaluse rajada 7 ha suurusele maa-alale uued kuni 3-korruselised tootmis- ja ärihooned ning kuni 5-korruseline ärihoone, lisaks on ette nähtud võimalused olemasolevatele hoonetele juurde- ja pealeehituse tegemiseks.

Betooni tn 13 // Paneeli tn 4, Paneeli tn 4a ja Paneeli tn 6 kinnistute  detailplaneeringu koostas Optimal Projekt OÜ.

Planeeritav maa-ala asub Lasnamäe linnaosas Sõjamäe asumis, alal paiknevad tootmishooned ning kontoriruumid. Piirkonnas paiknevad valdavalt tootmismaa sihtotstarbega krundid, planeeritavast alast kirdes asub paekivikarjäär.

Detailplaneeringuga luuakse eeldused olemasoleva amortiseerunud tööstuskvartali korrastamiseks, maa efektiivsemaks kasutamiseks ning atraktiivse tööstus- ja ärikvartali tekkeks.

Planeeringuga nähakse ette kõrghaljastuse rajamine Sõstramäe tänava äärde kergliiklustee ja sõidutee vahelisele alale, täiendava kõrghaljastuse rajamine Betooni tänava ja Paneeli tänava äärsetele haljasribadele ning ka puude istutamine moodustatavate kruntide haljasribadele.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles AS Mainor, detailplaneeringu koostamise õigus on üle antud OÜ-le Idam Kinnisvara Grupp. Detailplaneeringu koostas Optimal Projekt OÜ.

Detailplaneering võeti vastu Tallinna Linnavalitsuse 21. oktoobri 2009 korraldusega ning detailplaneering oli seejärel 23. novembrist kuni 7. detsembrini 2009 avalikul väljapanekul. Avaliku väljapaneku kestel ei esitatud ühtegi kirjalikku ettepanekut ega vastuväidet.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed