Odavad korterid müüakse imekiirelt

Domus Kinnisvara juhatuse liige Raul Reino kirjutab firma blogis, et nõudlus odavate korterite järele on suur ning müüki tulevad korterid vahetavad omanikku kibekiirelt.

Reino sõnul on arvestatav nõudlus jätkuvalt olemas hinnataseme madalamas klassis olevate korterite osas aga ka kvaliteetsete ja seega ka kallimate korterite osas.

"Väga nõutud on olnud 1-toalised korterid, mille hinnatase jääb vahemikku 300 000-400 000 krooni. Nõudlus on suur ja keskmine ruutmeetrihind tasapisi kerkimas," märgib Reino. "Kuigi alla 300 000 krooni jääva korteritehingu Tallinnas võib juba kergelt liigitada imede valdkonda, siis ühe tehingu meie maaklerid siiski vahendasid. Ostja leidmine ei võtnud aega ei rohkem ega vähem kui 1 päeva," toob ta näite.

Teisalt on turul Reino sõnul olemas grupp ostuhuvilisi, kes hindavad kvaliteeti ja on valmis maksma 24 000 kr/m2 ja rohkem hea asukohaga majas oleva korraliku korteri eest.

"Ei häiri neid ostjaid vähimalgi määral tõsiasi, kui seal korteris on juba 3-4 aastat sees elatud. Valikuvariante kvaliteeti hindavatel ostjatel on aga napilt, sest uusarendusi on visalt juurde tulemas ning teise ringi kvaliteetsete korterite pakkumine tagasihoidlik," nendib Reino.

Näide: korter Tallinnas müüdi päevaga
Asukoht: Lasnamäe, Punane tn
Kogupind: 21,9 m2
Tubade arv: 1
Korrus: 5/3
Hoone materjal: silikaatkivi
Seisukord: hea, äsja remonditud
Lisainfo: korterile leiti ostja 1 päevaga
Hind: 295 000 kr

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed