Kreeka villad pea poole odavamad

Võlakriisis vaevlevas Kreekas on sealsed seni nii ihaldatud ja staaride pärusmaaks peetud päikesevillad kaotanud oma väärtusest 45%, teatab kinnisvarauudised.

Pooleliolev villa rannapidude poolest tuntud Mykonose saarel Egeuse meres on müügil 31,2 miljoni krooni eest, hinda on langetatud 7,8 miljoni krooni võrra. Sama ettevõte, PloumisSotiropoulos OE, otsib ostjat ka kolme magamistoaga elamule Korfu saarel, kusjuures selle hind on langenud 21,8 miljonilt kroonilt  11,7 miljonile kroonile. Siiamaani pole kummalegi pakkujaid tulnud, kirjutab Bloomberg.

Kreeka loodab 1 560 miljardi krooni suurusele abipaketile Rahvusvaheliselt Valuutafondilt ja Euroopa Liidult. Peaminister George Papandreou on tõstnud makse ja kärpinud avaliku sektori palku ning nüüd veenab valijaid, et ka rikkad aitavad võlga tasuda ja on kehtestamas luksusmaksu.

Plaani kohaselt tasuvad maksu need, kelle kinnisvara on väärt enam kui 78 miljonit krooni. Ka need, kelle kodud on väärt enam kui 6,2 miljonit krooni, maksavad kõrgemaid makse.

Programm seab hinna alandamise surve alla koduomanikud ning võlakoormaga kinnisvaraarendajad.

Kreekal on enam kui 1000 saart ja maailma pikkuselt kümnes rannikujoon. Statistika kohaselt külastab riiki üle 15 miljoni turisti aastas.

Hispaanias, Portugalis ja Itaalias on kinnisvarahinnad vähem langenud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed