USA juuni kinnisvaraturg süstib lootust

USA kaubandusministeeriumi andmetel kosub sealne kinnisvaraturg jõudsalt, kuid seda võrrelduna eelmise sünge aastaga..., aga 1963 oli ju nigelam, teatab Kauppalehti.

 Uurimisfirma IHS Global Insight analüütik Patrick Newporti hinnangul oli juunikuine elamispindade müük "senisest parem, kuid endiselt kohutav."

"Tavaliselt võiks 24%line kasv anda põhjuse kõlistada šampanjaklaase. Siiski juuni müüginumbrid olid üle aegade viletsuselt teised. Volatiilsus ja maksukergendused on tinginud elamispindade müügi paigaltammumise, mis omakorda näitab, et põhjas käidi 2009. aasta algul," arvas ta.

Loodetavasti peaks töötuse vähenemine suurendama nõudlust. Elamispindade keskmine müügiaeg kõikus 1,7 ja 12,4 kuu vahel. See on selle aasta parim saavutus.

USA uute elamispindade turg kasvas juunis mai taustal analüütikute ennustustest enam. Kui analüütikud pakkusid juunikasvuks 3,3%, siis tegelikkuses oli see 23,6%. Mais aga kukkus müük 36,7%.

Võrreldes eelmise aasta juuniga, kasvas müük selle aasta juunis 16,7%.

Selle aasta juunis müüdi uusi elamispindu 330 000. Tulemus ei ole siiski kiita. Viletsam oli see näitaja viimati aastal 1963: siis müüdi 267 000 uut elamispinda.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed