Tallinnas korteriost kasvamas

Võrreldes selle aasta I kvartaliga ja eelmise aasta II kvartaliga Tallinna korterite tehingute rahaline maht ja tehingute arv kasvas, teatab Ober Haus Kinnisvarafirma oma ülevaates.

Esialgsete andmete põhjal tõusis Tallinnas käesoleva aasta II kvartalis korteriomandite ostu müügitehingute rahaline maht võrreldes I kvartaliga 16% ja tehingute arv 9%.

Võrreldes eelmise aasta II kvartaliga olid kasvud vastavalt 33% ja 34%. II kvartali jooksul võis täheldada umbes 11% pinnaühiku hinnatõusu.

Turu positiivse fooni taustal lükkavad aga paljud müüjad müügiotsuse edasi järgmisele aastale, lootuses suuremat tulu, kuid euro saabumisel võib see tähendada järsku pakkumise kasvu ja sellega kaasnevat hindade langust.

Kuigi tehingute arv näitab tõusutrendi, ei ole üheselt selge plokktehingutena, oksjonitelt ja sundmüükidelt ostetud elamispindade osakaal, mis varem või hiljem jõuavad taas turule.

Ober Hausi hinnangul on sellel kevadel korterite turu elavnemise põhjusteks kindlasti turu sesoonsus, lisaks positiivsed lootused seoses euroga ning spekulatiivsed tehingud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed