Uus Maa: investeerime jõuliselt tulevikku 

Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevjuht Mika Sucksdorff tunnistas, et ehkki firma majandustulemused jäid teises kvartalis planeeritust väiksemaks, alustati jõuliselt tulevikku suunatud investeeringute tegemist.

"Kuigi jäime eelmise aasta käibele alla, olid käibe- ja kasuminäitajad eelarvele vastavad. Planeeritust väiksem kasum on tingitud eelarve välistest investeeringutest ettevõtesse ning turundusse. Hetkel on käes aeg, kus tuleb investeerida tulevikku, mida me ka jõuliselt teeme," rääkis Sucksdorff.

Uus Maa võttis teises kvartalis juurde uusi töötajaid ning investeeris nii ettevõtte infrastruktuuri kui ka turundusse.

Teise kvartali olulisima trendina toob tegevjuht välja jätkuva kinnisvaratehingute arvu tõusu ning mõningase hinnatõusu Harjumaal ning hinnalanguse peatumise mujal Eestis.

"Kindlasti oli üheks oluliseks sündmuseks Eesti eurotsooniga liitumise kinnitus, mis kindlasti annab nii kohese kui ka pikemas perpektiivis avalduva mõju Eesti kinnisvaraturule. Ka pangad on üha aktiivsemad laenude väljastamisel ning marginaalid on langusteel," märkis Sucksdorff.

Järgmist kvartalit ja poolaastat mõjutab tema arvates mingil määral euro kursi fikseerimine. "Sellega on lõplikult kadunud valuutarisk välisinvestori jaoks ning kindlasti on ka pangad järgmisel pooaastal aktiivsed laenude väljastamisel," sõnas Sucksdorff. "Samas ei oota veel järgmisel poolaastal Euribori tõusu, mis hoiab laenuintressid ahvatlevana inimestele," lisas ta.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed