Grand Kinnisvara: spekulantidele järgnesid investorid, konservatiivid tulekul

Grand Kinnisvara tegevjuhi Marek Kerna sõnul on kinnisvaraturul spekulantide lainele järgnenud pikaajaliste investeeringute tegijad ning järgmiseks kevadeks jõuavad turule ka nn konservatiivid.

"On märkimisväärne, et tüüpilisele kiinisvaraspekulantide lainele on järgnenud uus ja palju huviitavam ning tõsisele võetavam laine - nimelt nn pikemaid positsioone harrastavad investorid," rääkis Kerna. 

"Ilmselt seoses positiivsete eurootsuste tuules saabub lõpuks ka kolmas laine - konservatiivid, kes on iga stabiilse majanduskeskkonna unistus. Ma arvan, et 2011. aasta kevadeks on nad platsis," lisas ta.

Teist kvartalit jääb Kerna sõnul iseloomustama möödunud karmi perioodi tagajärgede hindamine. Tema arvates on Eesti kinnisvaraturu uutes tingimustes väga kiirest kohanenud.

"Meenutagem kasvõi jaanuari-veebruari kommunaalarveid, mis nii mõnelgi ilmselt eelarved sassi lõid. Erilisi võnkeid kasvõi sündmüükide osas ei olnud. Tundub, et eestlaste töökus ja jonnakus seljatas ka selle ette veeretatud raskuse," sõnas ta.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed