Emajõe kaldakindlustuse rekonstrueerivad TAVT ja Timorehitus

Tartu jätkab 33,5 miljonilise Emajõe kallaste korrastamise projektiga. Lisaks Emajõe tänava rekonstrueerimisele alustatakse jõeäärsete kaldakindlustuste uuendamisega Kroonuaia silla ja Vabadussilla vahelisel lõigul.

Kroonuaia silla ja Vabadussilla vahelisel alal Emajõe kaldakindlustuste rekonstrueerimise riigihanke võitis OÜ TAVT ja Timorehitus OÜ ühispakkumus maksumusega 3 169 728 krooni.

Rekonstrueerimise käigus ehitatakse Emajõe paremkaldal lagunenud betoonkindlustuse asemele uus sarnase väljanägemisega betoonrinnatis.
Tänavaäärne kõnnitee saab betoonkivikatte ja uue valgustuse.

Vasakkaldale laotakse looduslähedane munakividest kaldakindlustus ja rajatakse uus valgustus, olemasolev kõnnitee kaetakse betoonkividega. Lisaks täiendatakse seal haljastust ja paigaldatakse viis kiikpinki.

Kaldakindlustuse rekonstrueerimine kahe silla vahelisel lõigul on II etapp EASi kaudu Regionaalarengu Fondist  rahastatavast projektist "Emajõe kaldakindlustuste rekonstrueerimine ja jõeäärsete teede korrastamine".

Projekt hõlmab veel Emajõe tänava rekonstrueerimist ja jõe vasakkalda korrastamist lõigus Võidu sillast Turu sillani. Tööde lõpptähtaeg on 2011.
aasta november. Projekti kogumaksumus on 33,5 miljonit krooni, millest Tartu omaosalus moodustab 11,5 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed