Pindi: kinnisvaraturul hakkas raha liikuma

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman märkis, et II kvartalis on raha kinnisvaraturul taas liikuma hakanud ning see kajastub ka majandustulemustes.

Olulisteks märksõnadeks olid II kvartalis Soomani sõnul tehinguaktiivsuse stabiilsus, nõudluse kasv, teatava defitsiidi tekkimine osade kinnisvarasegmentide puhul ning uudised uutest arendusprojektidest.

"Lisaks hoidis optimismi üleval euro-ootus, mis üleeile lõplikult realiseerus. Oluline on tööpuuduse stabiilne langus ning kommertspankade üha aktiivsem laenumüük, mis ei lase turul uuesti varjusurma langeda," rääkis Sooman.

"Firma jaoks oli olulisim tõdemus, et turul on hakanud taas raha liikuma ning see kajastub ka ettevõtte majandustulemustes," lisas ta.

Realia Groupi (Pindi Kinnisvara ja ERI Kinnisvara) II kvartali käivetega jäi ettevõte rahule. Võrreldes I kvartaliga oli kasv üle 25% ning kõik kuud olid korralikus kasumis, kinnitas Sooman.

Turuarengut mõjutas tema hinnangul enim tööpuudus. "Kuniks massid kinnisvaraturul aktiivseks ei muutu, ei toimu turul ka äkilisi muutusi. Kindlasti positiivsus kasvab, kuid mingeid kiireid arenguid me ei näe. Tänu euro otsusele välisinvestorite hulk mõnevõrra kasvab, kuid kogu turu mahtu arvestades on tegemist siiski kosmeetilise suurusega ning taaskord saame tunda vana korratud tarkust, et kinnisvaraturg püsib siiski peamiselt sisenõudluse najal," rääkis Sooman.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed