Nurgakivi sai Jõelähtme näidispassiivmaja

Eile pandi nurgakivi Eesti esimesele passiivmaja standardi järgi ehitatavale näidismajale, mille küttekulu peaks tulema 15kWh ruutmeetri kohta aastas, teatas Jõelähtme Elamumess OÜ.

Jõelähtme Golfi alal, Manniva külas asetati eile nurgakivi näidismajale, mis valmib detsemberis. Hoonesse tuleb Jõelähtme Elamumess 2011 kontor. Hoone ehitab Madalenergia Ehitus OÜ Saksamaa passiivmaja tootja Wolf Thermo Module GmbH tehnoloogia järgi. Näidismaja finantseerib Marfin Pank Eesti AS.

Madalenergia Ehitus OÜ juhatuse liikme Renee Padari sõnul on tegemist väga energiatõhusa elamuga, mille küttekulu aastas ühe ruutmeetri kohta on planeeritud 15 kWh. Elamu põhikonstruktsioonidena kasutatakse Saksamaa passiivmaja tootja Wolf Thermo Module GmbH elemente ning hoone efektiivseks kütte ja hea sisekliima tagamiseks kasutatakse uudset soojusvahetiga ventilatsioonisüsteemi, mille torustik on 60 m ulatuses maa sees.

"On heameel tõdeda, et ehitavast energiasäästlikust majast saab ka Jõelähtme Elamumess 2011 kontor ja see annab hoogu juurde käimas olevale elamumessi arhitektuuri- ja investeerimise ideekonkursile, kuhu on registreerunud juba 10 osavõtjat," rääkis Jõelähtme Elamumess OÜ juhatuse liige Jaan Kurm.

Jõelähtme Elamumess toimub järgmisel suvel Jõelähtme Country and Golf klubi territooriumil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed