Tartu plaanib pea 100 miljoniga Lodjapargi rajada ja Toomemäge uuendada

Tartu otsustas osaleda Lodjapargi rajamise ning Toomemäe pargi turismimarsruudi heakorrastamise projektides ning taotleda EAS piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi raames toetust.

Lodjapargi rajamise kogumaksumus on 53,6 miljonit krooni, Tartu linn võtab kohustuse kaasfinantseerida projekti kuni 8 miljoni krooniga. Ühtlasi lubas volikogu seada Ujula 98 krundile hoonestusõiguse MTÜ Emajõe Lodjaselts kasuks 15 aastaks võimalusega pikendada täheaega kümne aasta võrra, kui lepingutingimusi ei ole rikutud.

Lodjapargi rajamist võimaldava detailplaneeringu kinnitas volikogu juunikuu istungil.

Lodjapargi rajamise eesmärk on tutvustada Eesti jõe- ja järvelaevanduse ajalugu, valmistada, taastada ning säilitada kohalikke paadi- ja laevatüüpe ning õpetada erinevate laevatüüpide valmistamise oskust. Lodjaparki on kavas luua jõemuuseum, laste lodjamaa, uurimis- ja koolituskeskus, väikesadam jpm.

Toomemäe uuendamise projekt maksab 44 miljonit, Tartu linna osalus on kuni
6,6 miljonit krooni. Toomemäe korrastamisega soovitakse muuta park Tartu külalistele ja linnakodanikule atraktiivseks, turvaliseks ja hästi ligipääsetavaks külastuspiirkonnaks, eksponeerides sealseid loodus-,
ajaloo- ja kultuuriväärtusi.

Projekti raames on kavas sademeveesüsteemi rajamine, treppide ümberehitamine ja renoveerimine, amortiseerunud teedevõrgu korrastamine, nõlvakindlustuste ning murukatete uuendamine, haljastuse hooldus, uute pargipinkide ja valgustite paigaldamine, samuti Karl XI bastioni poterni restaureerimine ning ekspositsioonipinnana kasutusele võtmine.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed