6 juuli 2010

Nõuded ehitusprojektidele muutuvad arusaadavamaks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valmis ehitusprojektide nõudeid käsitlev määrus, mis sätestab üheselt ja arusaadavalt nõuded projektide sisule ja vormile.

See peaks tooma kaasa vaidluste vähenemise ehitussektoris ja aitama kaasa ehituskvaliteedi üldisele paranemisele, märgib ministeerium.

Seni olid vastavad nõuded määratletud vaid standardite tasandil.

Määrus sätestab ka nõuded erinevatele ehitamisega kaasnevatele dokumentidele nagu ehitise eskiis, ehituse organiseerimise kava, tootejoonised jms.

Ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Margus Sarmeti sõnul on nõuded ehitusprojektile üks esimesi samme nö uue põlvkonna ehitusvaldkonna seadusandlusest, mille koostamisel on igal sammul püütud arvestada valdkonnas praktiseerivate tippspetsialistide seisukohtadega.

„Loodetavasti aitab seadusandluse kaasajastamine kaasa ka valdkonna enda korrastamisele, tõstes ehitajate, arhitektide ja inseneride mainet ning kutse-eetikat,“ lisas ta.

Määrus jõustub tõenäoliselt sügisel 2010, kui rakendussätetega nähakse ette üleminekuperiood vana määruse alusel alustatud ehitusprojektidele ehitusloa saamiseks.

Uue korra väljatöötamise tingis vajadus  ühtlustada erinevaid ehitamisega seotud dokumentide sisu, vähendamaks osapooltevahelisi  vaidlusi ja vääritimõistmisi ning aitamaks kaasa ehituskvaliteedi üldisele tõstmisele.

 

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785