29. juuni 2010

Tšehhid kontrollivad võidusamba klaasdetaile

Täna tutvuvad Tšehhi klaasifirma Sans Souci spetsialistid Vabadussõja võidusamba klaasdetailidega, et muuhulgas pakkuda välja omapoolne lahendus monumendi nurgaliistude uue konstruktsioonilise lahenduse tarbeks.

Tšehhi spetsialistid vaatavad üle Vabadussõja võidusamba klaasdetailid ning tutvuvad täiendavalt samba nurgaosadega, et pakkuda lähiajal välja uute nurgaliistude ja kinnituste konstruktsioonilised lahendused, mis vaadatakse üle Tallinna Tehnikaülikooli inseneride ja monumendi autorite poolt. Heakskiidetud lahenduse alusel valmistatakse Tšehhis uued nurgaliistud koos uute kinnitustega. 

Monumendi ülevaatamiseks kasutatakse tõstukit, mistõttu on monumendi vahetus ümbruses liikumine täna paari tunni jooksul piiratud. 

Kaitseministeerium tellis möödunud sügisel Tallinna Tehnikaülikoolilt põhjaliku ekspertiisi kõikide Vabadussõja võidusammast puudutavate võimalike tehniliste riskide kaardistamiseks, mis valmib alles käesoleva aasta augustis.

Arvestades monumendi nurgaliistuga juhtunut, pidas kaitseminister hädavajalikuks veel enne TTÜ lõpliku aruande valmimist koostada vaheülevaade ja tegevuskava Vabadussõja võidusambaga seonduvate küsimuste lahendamiseks.

Kokkuvõte valmib 9. juuliks ning avalikustatakse Kaitseministeeriumi kodulehel.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688