Kauplemiseks napib vaba pinda

Hea asukohaga kaubanduspinnad rentnike vähesuse üle ei kurda, kuigi hinnatase on paari aasta tagusega võrreldes langenud. Ühtviisi hea täituvusega on korralikud kaubanduspinnad nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus.

„Tallinnas on kaubanduspindade turg jätkuvalt täis,“ nendib Ober-Haus Kinnisvara Tallinna maaklerosakonna juhataja Agur Tammistu. „Üldiselt läheb kõigil hästi, pigem on paremates kohtades järjekord kui rentnike puudus. Üüritase on küll langenud, ent päris asju kokku pakkinud ettevõtted ei ole ja ega hulgaliselt vabu pindu kuskil vedele.“

Sarnane trend on täheldatav ka Tartus. Ülikoolilinnas pole äripindade turul viimase viimase aasta jooksul erilisi muudatusi toimunud, kui mitte arvestada Lõunakeskuse laiendust, ning lisandunud SEB-i büroohoonet (Krause Ärimaja).

„Suuremates kaubanduskeskustes nagu Lõunakeskus, Tartu Kaubamaja ja Tasku vabaajakeskus on vakantsus peaaegu olematu. Müügitehingud hetkel praktiliselt puuduvad, toimunud mõned üksikud vabaturutehingud,“ kirjeldab Margus Kelk BPE Kinnisvaraeksperdist olukorda.

Mõnigase vähenenud täituvusega peavad kaubanduspindade puhul arvestama aga kaupmehed, kes hinnas rentnikele vastu pole tulnud. „Näiteks Pärnus on enamus suuri kaubanduspindu täis, Kaubamajakas on päris raske vaba pinda saada, ent Port Arthuris leiab vaba ruumi küll, küsimus ongi hinnas,“ räägib Tammistu.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast

Osale arutelus

  • Liivi Tamm

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed