Tartu Tamme staadion lõpusirgel

Tartu ajaloolist Tamme staadionit taastav Nordecon Ehitus AS sai ehitusloa tribüünide taastamiseks, teatab linnavalitsus.

Tartu linnavalitsus väljastas ehitusloa Tamme staadioni tribüünihoone püstitamiseks, mis on Tartu esindusstaadioni rekonstrueerimise viimaseks etapiks.
Linnapea Urmas Kruuse rõõmustas, et juba ajalooliselt oluline Tamme staadion saab lõpuks terviklikuks tippspordi ja rahvaspordi keskuseks.
"Uuendatud staadionikompleks annab meie sportlastele suurepärased treeninguvõimalused, võimaldab Tartusse tuua kõrgetasemelisi rahvusvahelisi võistlusi, kuid kindlasti kujuneb sellest ka üks tartlaste armastatuim vaba aja veetmise koht, mis arendab tervisespordi harrastamise võimalusi," lausus Kruuse.

Töövõtuleping tribüünihoone ehitamiseks sõlmiti ehitusfirmaga Nordecon Ehitus AS juba möödunud aasta oktoobris, kuid kuna linnaliste piirkondade arendamise meetmest lükkus rahaeralduse laekumine edasi, siis ei saanud ka ehitustöödega varem pihta hakata.

2011. aasta aprillis valmivasse staadionihoonesse tuleb ligi 1500 pealtvaatajat mahutav tribüün, riietus- ja administratsiooniruumid, treeningsaalid, sporditarvete laenutus, taastusravikabinetid ning ka sajameetrine jooksurada. Lisaks paigaldatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi linnaliste piirkondade arendamise meetmest rahastatava projekti käigus tabloo ning uuendatakse ka hoone kõrval asuv kunstmurukattega harjutusväljak. Tööde maksumuseks on kokku 30,4 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed