Pakkumishind kukkus aastaga keskmiselt 13%

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on endiselt põhja kompimas, näitamata seejuures jõudu tõusta, kirjutab oma ajaveebis kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark.

Indeksi väärtus on momendi seisuga 62,6 punkti. Aastaga on indeks langenud 12,8%. Samas on viimase kvartali jooksul indeksi väärtus kukkunud kõigest tühised 2,2%.

Elamispinna ruutmeetri tänane keskmine pakkumishind on 12 850 krooni. Aasta tagasi oli keskmiseks pakkumishinnaks 14 750 krooni.

Nii on ühe keskmise 50ruutmeetrilise korteri pakkumishind aastaga kukkunud 95 000 krooni võrra.

Teisisõnu võib öelda, et ühe keskmise 50ruutmeetrise korteri omanike vara väärtus on aastaga pea kuuekohalise summa võrra väiksemaks jäänud.

Vara väärtuse vähenemine ei ole loomulikult hea. Positiivsemat nooti otsides võib rõõmu tunda selle üle, et kinnisvara hinnalangus on viimase kahe-kolme kvartali jooksul oluliselt aeglustunud.

See tähendab omakorda seda, et kinnisvaramüüjad ei pea enam päevast päeva ja nädalast nädalasse müügiobjekti pakkumishind alandama, et konkurentsis püsida.

Eriti mõjutab hinnalanguse peatumine positiivselt neid, kel tänases seisus müügitehinguga väga kiire on – olgu siis kiirustamise põhjusena kohtutäitur kuklasse hingamas või midagi muud.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed