Riigi Kinnisvara AS müüb vabamüügi korras Justiitsministeeriumi valitsemisel oleva hoonestatud kinnistu, millel paiknevad endise Pärnu vangla hooned.
5546 ruutmeetri suurune kinnistu asub Pärnus Sillutise tänaval, mis on risti Riia maantee ja Suurejõe tänavaga. Piirkond on asustatud enamjaolt puitelamutega. Kõrval kinnistul asub endine Pärnu haigla hoone, Pärnu jõgi on ca 300 meetri kaugusel. Tegemist on riigikaitsemaaga, mille sihtotstarvet on võimalik muuta.
Kinnistule on tellitud muinsuskaitse eritingimused, mille kohaselt tuleb säilitada 3 väärtuslikumat hoonet, mis pärinevad aastast 1861. Säilitamist väärib ka osaliselt vanglamüür.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.