Paldiskisse plaanitakse paekaevandust   

Harjumaa Ühistranspordikeskuse juhataja, Keila linna volikogu liige Ago Kokser plaanib Pakri poolsaarele Paldiski linna külje alla 26 hektari suurusele maa-alale paekivikaevanduse rajamist, kirjutab Harju Elu. 

Koksari talu piirneb Eesti Energiale kuuluva tuulepargiga, perspektiivplaanis on see piirkond ette nähtud  tehnoalana, mitte elamuehituseks ning piirkonnas on ka varem kruusa ja paekivi kaevandatud. Omanik on esitanud taotluse geoloogiliste uuringute alustamiseks, tasuvusuuringuid veel tehtud pole.

Nordkalki juhatuse esimees Andres Rammuli arvates on tegemist atraktiivse maatükiga kaevanduse rajamiseks, ent plaani realiseerumine sõltub kohalikest inimestest ja sellest, mis maapinna all ikkagi on.

„Kaevandades 26 hektaril 10 meetri sügavusele nagu meie karjäärid Vasalemmas, tähendab 2,6 miljonit kantmeetrit lubjakivi - see kogus juba tasub kaevanduse rajamist. Reeglina kümne meetri sügavusele kaevandada ei saa, kuna põhjavesi tuleb vastu ning järelikult on kaevandamisele tulev kogus väiksem arvestuslikust,“ arutles ta.

Milline väärtus on sealsel lubjakivil, näitavad täpsemad geoloogilised uuringud ning kas kivi kõlbab ainult kohalike teede ehitusel täitematerjaliks või sobib ka ekspordiks, seda Rammuli sõnul ilma analüüsideta öelda ei saa.

„Usun, et ka Nordkalk oleks huvitatud seal kaevandamisest. Aga loomulikult tuleb enne teha uuringud ja tasuvusanalüüs,“ märkis Rammul.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed