• 14.05.10, 10:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

1Partner: suvi toob jõulise hinnakauplemise

1Partner prognoosib lähikuudeks suurt ostuhuvi ja jõulist hinnakauplemist eramuturul. 
Elamispinnad
Kesklinna ja äärelinna korteriturg jätkab aktiivsel kursil, tehingute arv kasvab, tehingute hinnad saavutavad tasakaalupunkti.
2010. aasta suveks prognoosib 1Partner eramute turul jätkuvalt üsna suurt ostuhuvi odavamatele pakkumistele ning jõulist kauplemist hinna üle. Samas tehingute arvu ning tehinguhindade olulist tõusu ette näha ei ole.
Krundi ostu edasi lükanud leibkonnad teevad oodatavalt ostuotsuse kevad-suvel. Kruntide hinnad ei ole viimastel kuudel oluliselt muutunud ning sarnast trendi võib prognoosida ka lähikuudeks.
Äripinnad
Üldise majandusolukorra paranedes taastub nõudlus kesklinna ja äärelinna büroopindadele. Üürihindades olulist langust enam ette näha ei ole.
Kaubanduspindade turul võib jaekaubanduse mahtude jätkuva vähenemise tingimustes eeldada hinnatasemete languse ning vakantsuse suurenemise jätkumist.
Tootmis- ja laopindade turul viimastel kuudel stabiliseerunud müügi- ja üürihinnad jäävad samale tasemele veel vähemalt käesoleva aasta lõpuni. Hinnatõusu oodata ei ole, sest pangad on äriobjektide finantseerimisel jätkuvalt skeptilised ja ettevõtjad ettevaatlikumad laienemisel.
Prognoosida võib ka lao- ja tootmispindade vakantsuse vähenemist, sest uusi pidasid ei ole viimasel aastal turule lisandunud. Peale euro-otsust teevad mitmed välisinvestorid ja –ettevõtted konkreetsed sammud oma
ettevõtete ja tootmistegevuse Eestisse toomiseks.
Lähikuudel ja käesoleva aasta lõikes ei ole äri- ja tootmismaade turul hinnatõusu oodata.
Pakkumiste arv on jätkuvalt suur, kuid nõudluse kasvu oodata ei ole. Äri- ja tootmismaade turu aktiviseerumise eelduseks on sisetarbimise ja ekspordi kasv ning odavam tööjõud, mis loob võimaluse välisettevõtete tulekuks Eestisse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.02.25, 09:41
Kas tööstusel on valikut?
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele