Pindi indeks tõusis aprillis 2,8%, andes linnade tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 11 130 krooni ruutmeetri kohta.
Märtsis oli antud suurus korrigeeritud andmetel 10 827,9  kr/m². Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 49,1 protsendiga. Võrreldes madalaima punktiga mullu juulis (9 766,4 kr/m²) on Pindi indeks siiski 14 protsendi võrra kõrgemal.
 
 
Kui märtsis tehti antud linnades 821 korteriomandi tehingut, siis aprillis jäi tehinguaktiivsus ligilähedase 804 tehingule.
Aprillis  tõusis tarbijate kindlustunde indikaator -11-le ehk Eesti ajaloolisele keskmisele tasemele.
Keskmist palka teeniv tallinlane saab olemasolevatel finantseerimistingimustel soetada endale Tallinna keskmist elamispinda maksimaalselt 77 ruutmeetrit, tartlaste ja pärnakate ostuvõimekus on vastavalt 80 ja 86 ruutmeetrit.
Buumi tipul 2007. aasta alguses piirdus ostuvõimekus suuremates linnades 30 ruutmeetriga.
 
Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi kuueaastase ajaloo.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:44
Renoveerimine ei pea olema stressirohke projekt
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele