Majatootjad värbavad tööjõudu

Ehkki eelmine aasta oli majatootjatele üliraske, plaanivad peamiselt välisturgudele orieneeritud tootjad sel aastal täiendavat tööjõudu palgata. 

Seve Ehituse AS on suurenenud lepingumahtude tõttu sel aastal juba uusi töötajaid värvanud.  "Aasta algusest on tööle võetud 7 inimest, veel on plaanis palgata üks projektijuht ja kolm objektijuhi. Ega õigeid töötajaid tööturult palju võtta olegi. Spetsialiste on, aga lisaks on vaja ka kohalikku keelt osata. Näiteks Soomes pole inglise keelega võimalik mitte midagi müüa ega ühtegi dokumenti koostada," rääkis ettevõtte juhatuse esimees Vello Enniste.

AS Matekil on samuti plaanis aasta jooksul pea paarkümmend töökohta luua.  
"Oleme sellel aastal inimesi nii koondanud kui ka juurde võtnud. Põhjuseks eelkõige muudatused, mis tehtud organisatoorse efektiivsuse tõstmiseks. Praeguseks oleme sellel aastal uusi töölepinguid sõlminud 20 ning anname hetkel kokku tööd 97 inimesele. Tõenäoselt planeerime aasta jooksul veel umbes 20 lisatöökohta juurde luua. Esialgu saavad osa sellest küll olema tähtajalised/projektipõhised," sõnas Mateki juhatuse esimees Sven Mats.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed