Swedbank: elamuehitus ärkab, ärikinnisvara magab edasi

2010. aasta teises pooles võib Swedbanki hinnangul oodata esimesi eluasemete uusehitusi, kuid ärikinnisvaraarendus võib jääda ka 2011. aastal tagasihoidlikuks.

Lisaks peaksid talve tekitatud kõrgendatud tähelepanu energiasäästlikkusele ning riiklikud toetusprogrammid suurendama elamute renoveerimist, prognoosib Swedbanki analüütik Maris Lauri värskes majandusülevaates.

Pank on lisaks töötuse vähenemise, elanike tarbimise kasvamise ja investeeringute kasvule optimistlikult meelestatud ka teenuste ekspordi osas ning seda eelkõige ELi teenuste turu avamise ja Eesti ettevõtjate soodsama hinnataseme tõttu. Teenuseid pakutakse nii Eestis (näiteks turism, IT ja äriteenused) kui ka otseselt sihtturgudel (näiteks ehitus).

Pank ootab Eesti ekspordi nominaalseks kasvuks ligikaudu 8% ja järgmisel 7%. Impordi kasvunumbrid samal ajal on ligikaudu 6% ja 7%. Reaaleksport kasvab sel aastal 4% ja tuleval aastal 5,5%, impordi reaalkasvudeks prognoosib pank vastaval 2% ja 5,5%.

Eesti 2010. aasta majanduskasvuks prognoosib Swedbank 1,5 %, mis saavutatakse üha tugevneva ekspordi toel. See omakorda toetab töötuse vähenemist, sest eksportivad ettevõtted vajavad üha enam uusi töökäsi, ütles Swedbanki analüütik Annika Paabut tänasel pressikonverentsil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed