16. aprill 2010

Euroopa Komisjon toetab säästvate ehitusmaterjalide turuletoomist 

Euroopa Komisjon plaanib 35 miljoni euroga käivitada kuni 50 uut ökkoinnovatsiooni projekti, sealhulgas ka säästvate ehitusmaterjalide turuletoomisega seotud projektid

Euroopa Komisjon käivitas sel nädalal konkursi, et selgitada välja konkurentsivõime ja uuendustegevuse programmi raames 35 miljoni euro ulatuses rahastatavad ökoinnovatsiooniprojektid.

Konkursiga eraldatakse raha projektidele, mis on seotud materjalide ringlussevõtuga, säästvate ehitusmaterjalidega, toiduainete- ja joogisektoriga ning keskkonnasäästliku ettevõtlusega.

Konkurss on suunatud eelkõige väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele, kes on välja töötanud mõne sellise keskkonnasäästliku toote, tehnoloogia või teenuse, mis on end tehniliselt õigustanud, ent ei ole suutnud turul veel endale kohta kätte võidelda. Konkurss pakub võimalust taotleda otsest kaasrahastamist. Toetustega võib katta kuni 50% projekti kogumaksumusest.

2010. aasta konkursi jaoks eraldatud 35 miljoni euroga loodetakse käivitada 45–50 uut projekti.

Konkurss käivitus 13. aprillil ja taotlusi saab esitada kuni 9. septembrini 2010. Rahastamiseks võidakse valida kuni 50 projekti.

Projektide valimisel võetakse arvesse nende innovaatilisust ja turustuspotentsiaali ning seda, missugune on nende panus Euroopa keskkonnapoliitikasse eelkõige ressursside tõhusama kasutamise seisukohast.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688