Pärnu Vallikäär saab homme nurgakivi 

Homme kell 11.00 panevad regionaalminister Siim Valmar Kiisler, linnapea Toomas Kivimägi, maavanem Andres Metsoja ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse liige Tarmo Leppoja nurgakivi Pärnu Vallikääru ehitusele.

Projekti kogumaksumuseks on 75,4 miljonit krooni, millest struktuuritoetus on 64,1 miljonit krooni ning Pärnu linna omafinantseering 11,3 miljonit krooni.

Pärnu Vallikääru väljaarendamise töödega alustati 2009. aasta novembris ning on planeeritud lõpetada 2011. aasta algul. Vastavalt läbi viidud riigihangetele teostab pargiala rekonstrueerimise ning vallikraavi kaldakindlustuse töid AS Merko Ehitus ning sepikoja renoveerimise tõid AS Pärnu REV.

Möödunud aasta lõpus alustati Pärnu Vallikääru rekonstrueerimise ehitustöödega. Projekti elluviimise tulemusena on Pärnu kesklinnas aastaringses aktiivses kasutuses looduslikult kaunis ning ajaloolise väärtusega ala.

Projekti „Vallikääru taastamine atraktiivseks puhkekeskkonnaks I etapp“ rahastatakse Perioodi 2007-2013 struktuuritoetuse seaduse alusel kinnitatud «Elukeskkonna arendamise rakenduskava» prioriteetse suuna «Piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng» meetme «Linnaliste piirkondade arendamine» raames.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed