1. aprill 2010

Ida-Viru keskhaigla ehituseks eraldati 236 miljonit krooni

Ida-Viru Keskhaigla juurdeehituse ning olemasolevate hoonete renoveerimiseks investeeritakse kokku pea 236 miljonit krooni, millest 180 miljonit krooni tuleb Euroopa struktuurifondidest.

"Uue haiglakeskuse ehitus loob regiooni uusi töökohti nii ehituse ajaks kui hilisemaks,” märkis sotsiaalminister Hanno lisas Pevkur, kes esmaspäeval rahastamisotsuse allkirjastas.

Projekti toetatakse „Kesk- ja piirkondlike haiglate infrastruktuuri optimeerimine” investeeringute kava meetme eelarvest.

2008. aasta sügisel investeeringute kava eelistusnimekirja alusel toetati Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juurdeehitusi. Investeeringute kava pingereas oli kolmas SA Ida-Viru Keskhaigla, kelle taotlust ei saanud toona rahuldada, kuna taotluse summa ületas meetme eelarvejääki.

Kuna tänaseks on ehitushinnad märgatavalt odavnenud, hindas Ida-Viru Keskhaigla oma taotluse ümber. Uus taotlus mahub meetme eelarve piiresse ning see võimaldab Ida-Viru Keskhaiglale juurdeehitus rajada.

"Järgmisteks aastateks tähendab tänane otsus meile vastutust tegutseda jätkuvalt ratsionaalselt kuni haigla valmisehitamiseni. Võime hakata täitma taotletud projekti põhieesmärki – viia ühte hoonesse erakorraliste patsientide ja intensiivravi vajavate patsientide ravi,“ ütles SA Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688