• 30.03.10, 14:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Järvevana tee äärde plaanitakse nelja ärimaja ehitust

Tallinn algatas detailplaneeringu, mis võimaldaks Veerenni tänava äärsele alale ehitada neli ärihoonet.
Veerenni tänava 56, 56a ja 56b kinnistuid hõlmava detailplaneeringuala suurus on 2,45 ha. Alale on plaanis rajada üks kuni 6-korruseline ärihoone, kaks kuni 5-korruselist  ärihoonet ja üks kuni 4-korruseline ärihoone.
Planeeritav maa-ala asub Kesklinnas, Luite asumis, Järvevana tee, Luite tänava ja Veerenni tänava vahelises tööstuskvartalis. 
Planeeritava maa-ala kontaktvöönd on polüfunktsionaalne, piirkonnas asuvad nii eluhooned kui ka büroohooned ning erinevad kauplused ja laod. Alast ida ja kagu poole jääb raudtee ja Järvevana tee, lõuna ja edela küljel asub looduslik kõrgendik, millel kasvab männimets.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hoonestusalade paigutamisel ja hoonete kõrguse määramisel on arvestatud naaberhoonete asukohta ja kõrgust. Kavandatavad hooned moodustavad linnehituslikult tervikliku ansambli.
Detailplaneeringu koostamise algatamist taotlesid OÜ Ferrago ja OÜ Vihur KVB. Detailplaneeringu eskiisi koostas OÜ Puusepp & Mänd.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.12.25, 14:42
Killustiksammaste rajamine – kõige keskkonnasõbralikum pinnaste parendusmeetod
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele