Tavatult külm jaanuar tõi soojustamata kortermajadele eriti suured küttearved, kirjutab Lääne Elu.
„Jaanuar tuletas üle hulga aja meelde, et elame põhjamaal, ” ütles Erakütte Haapsalu osakonna juhataja Rein Paju.
Jaanuari keskmine välisõhutemperatuur oli Lääne–Nigula vaatlusjaama andmeil –11,8 °C. „Sellesarnast ei leia viimase kümne aasta võrdlusandmetest,” ütles Paju. Mullu oli jaanuari keskmine –2,5 °C.
Nii tarbisidki Erakütte kliendid tänavu 30% rohkem soojust kui mullu jaanuaris. Taebla Kodu Taebla kliendid said 34,4% ja Palivere kliendid 36% rohkem soojust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.