Investori valik: laenupaines arendused või krundid kesklinnas

Käesoleval aastal näeme kinnisvarainvestorite huvi kasvu eelkõige heas asukohas olevate kruntide ning arenduste vastu.

Mõnevõrra elavnenud kinnisvarturg on 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul esimesed kinnisvaraarendajad juba aktiviseerinud.
„Samas ei saa öelda, et head ajad oleks tagasi. Endiselt kummitab valdavat enamust kinnisvaraarenduseks sobivaid objekte liigkõrge soetusmaksumus koos vara koormava laenuga. Need kaks tegurit välistavad lähiajal arenduse kasumliku realiseerimise,“ ütles Vahter.

Investorid on pooleliolevate arenduste suhtes muutunud väga valivateks ja ootavad edasist turu selginemist. Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse liikme Elari Tamme rõhutas, et arendusideid realiseerivad arendajad peaksid praegu eelkõige silmas pidama kuldreeglit – kõige olulisem on asukoht. „Kui buumi ajal müüs kõik, siis tänane ostja vaatab rohkem asukohta, infrastruktuuri ning kvaliteeti,“ kommenteeris Tamm.

„Arendajal tasub kindlasti arvesse võtta, et uute korterite jääk on kiires langustrendis ning seetõttu oleks otstarbekas investeerida detailplaneeringuga elamumaadesse hea infrastruktuuriga asukohas, perspektiiviga alustada paari aasta jooksul kortermaja ehitustegevusega,“ soovitas Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed